Fotowoltaika województwo lubuskie

Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
Podstawą efektywnie działającej instalacji fotowoltaicznej w lubuskim jest słońce. To ono dostarcza energię, która jest później zamieniana na prąd zmienny, trafiający do gniazdek w budynkach. Skuteczne jej przetworzenie w prąd elektryczny, gwarantuje nie tylko jakość pracujących urządzeń, ale przede wszystkim poziom nasłonecznienia. Jeśli zweryfikować tę kwestię na mapach przygotowanych przez Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki, szybko można dojść do wniosku, że najlepsze warunki panują w południowej Polsce. Tam poziom nasłonecznienia wynosi między 1080 do 1160 kWh/m2, co przekłada się na łączną liczbę godzin w roku na poziomie ponad 1600. Fotowoltaika na terenie województwa lubuskiego na tym tle nie wypada źle. Nasłonecznienie wynosi przeciętnie od 1022 do 1095 kWh/m2, zatem bez obawy można tu inwestować w zieloną energię. W przypadku klasycznych instalacji dobrym rozwiązaniem jest montaż na dachu. Dzięki temu fotowoltaika w lubuskim pracuje efektywnie przez wiele lat, a nasze podwórko nie jest ograniczone przez konstrukcje wsporcze. Gdy z uwagi na zacienienia bądź skomplikowany układ dachu, nie ma możliwości przeprowadzenia takiego montażu, zaleca się wykonanie go na gruncie. To rozwiązanie jest w pełni bezpieczne w użytkowaniu.

Instalacja fotowoltaiczna w Lubuskiem pozwala na:

● Niezależność energetyczną – czerpiemy niezbędną energię z niewyczerpalnego i darmowego źródła, jakim jest słońce.

● Bilansowanie w perspektywie rocznej – to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala na zrównoważenie dostaw w okresie letnim i w dniach pochmurnych. W ten sposób prądu nigdy nie zabraknie.

● Uniezależnienie się od kolejnych podwyżek za prąd – nasze rozliczenia z dostawcą energetycznym ograniczają się do opłaty stałej, która wynosi od 150 do 250 złotych rocznie.

● Troskę o środowisko naturalne – nasza instalacja fotowoltaiczna w lubuskim nie będzie generować dwutlenku węgla i pyłów.

● Szybki i bezproblemowy montaż – trwa on na ogół 2-3 dni i nie powoduje problemów z dachem.

● Cichą i niezakłóconą pracę – fotowoltaika w województwie lubuskim nie emituje hałasu, a jedynie lekki szum wydobywający się z inwertera.

● Spokój na wiele lat – dobre moduły i inwertery pracują nawet do 40 lat.

● Szybki zwrot z inwestycji – w zależności od poziomu naszych rachunków, może to nastąpić nawet po 6 latach.

● Realny wzrost wartości nieruchomości nawet o kilkadziesiąt procent.

MBM Solar to firma, która stawia na kompleksową obsługę. Warto zaufać firmie z wieloletnim doświadczeniem. Specjaliści dokonają bezpłatnej wyceny na miejscu, dobiorą parametry zestawu, pozyskają finansowanie, zamontują, a także dokonają zgłoszenia do sieci energetycznej. W przypadku zainteresowania pozyskiwaniem ciepła w budynku nowoczesnymi technologiami możliwe jest podłączenie ogrzewania podczerwonego. Pozwala ono na rozprowadzenie w pomieszczeniu temperatury w sposób równomierny, a koszt jego bieżącego użytkowania jest praktycznie zerowy, ponieważ może być zasilane panelami fotowoltaicznymi. To wyraz troski o środowisko i możliwość generowania jeszcze większych oszczędności.